Minigolf

Czym jest MINIGOLF?

To sport rozgrywany na specjalnie przygotowanych torach, zwanych stanowiskami. Celem gracza jest umieszczenie piłki w dołkach na końcu każdego stanowiska, wykorzystując przy tym jak najmniejszą liczbę uderzeń.

 

Zasady gry w MINIGOLFA

Gra w Monigolfa toczy się na stanowiskach o różnych wymiarach, kształtach i przeszkodach. Całe pole składa się z 18 stanowisk ponumerowanych zgodnie z kolejnością ich pokonywania. Każdy gracz pozostaje na stanowisku aż do czasu umieszczenia piłki w dołku – ma na to 6 uderzeń. Jeżeli graczowi nie uda się umieścić piłki w dołku w 6 uderzeniach zostaje ukarany dodatkowym punktem karnym i przechodzi do kolejnego stanowiska.

Sprzęt stosowany w MINIGOLFIE

Na potrzeby minigofla stosowane są specjalne kije, zbliżone do tych stosowanych w klasycznym golfie. Przeciętna długość kija waha się pomiędzy 60 a 95 cm, a waga pomiędzy 500 a 800 gram. Piłeczki do gry mają średnicę 37-43 minimetrów i nie mogą być wykonane z drewna, metalu, szkła ani kości słoniowej.

Kto może zagrać w MINIGOLFA?

Jest to sport niewymagający ani określonego wieku, wzrostu, kondycji czy innych predyspozycji. Jednym słowem w MINIGOLFA może grać KAŻDY.

 

ZAPRASZAMY SERDECZNIE DO GRY Z NAMI. ZGODNIE Z WYMOGAMI MINIGOLFA POSIADAMY 18 RÓŻNEGO KSZTAŁTU I WYMIARU STANOWISK DO GRY ORAZ WSZELKI SPRZĘT NIEZBĘDNY DO GRY!

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress