Paintball

 Paintball Zakopane, Paintball Poronin
Rodzaje gier i zasady PAINTBALLOWYCH

Wśród gier Paintballowych można wyróżnić wiele rodzajów. Cechą wspólną każdej z nich jest to, że wygrywa drużyna, której uda się osiągnąć cel ustalony na podstawie przyjętego scenariusza. Najczęściej jest to zdobycie flagi przeciwnika, wyeliminowanie wszystkich zawodników drużyny przeciwnej bądź też osiągnięcie określonego punktu w wyznaczonym czasie, itp. Rozgrywki odbywają się głównie na świeżym powietrzu, choć grać można także w zamkniętym pomieszczeniu. Wyróżnia się dwie odmiany gier: speedball oraz woodsball.

Speedball odbywa się na ograniczonym i otoczonym siatką niewielkim terenie, na którym znajdują się sztuczne przeszkody. Mecze zwykle nie trwają długo ze względu na niewielki teren gry.

Woodsball jest to odmiana rozgrywana w warunkach naturalnych, czyli np.: w lasach, w budynkach opuszczonych, na terenach poprzemysłowych, itp. Zasadniczym elementem tej gry jest odpowiedni strój maskujący, najczęściej wojskowy, umożliwiający kamuflaż. Odmiana ta daje duże możliwości urozmaicania rozgrywek. Istnieje wiele gotowych scenariuszy. Można także przeprowadzać rozgrywki mające na celu odtworzenie wybranych, historycznych działań wojennych, w których zawodnicy nie muszą trzymać się ściśle historycznej wersji wydarzeń, a powodzenie przeprowadzonych działań zależy wyłącznie od taktyki, umiejętności oraz dobrej pracy zespołowej graczy.

Sprzęt wypożyczany podczas naszych gier:

Maska Helix z podwójną nieparującą szybką


Markery Tippmann FT12 Najlepsze komercyjne markery dostępne na rynku!

Ubrania wojskowe dwuczęściowe bundeswehr oraz DPM

Na naszym polu stosujemy najlepsze kulki komercyjne dostępne na rynku Sterling Shield.
  My dbamy o jakość zabawy!

Każdą grę prowadzą nasi instruktorzy którzy tworzą najlepszą drużynę paintballową na Podhalu „Ghosts Podhale”

Wśród nas są sędziowie paintballowi z certyfikatem wydanym przez EPBF!


Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress