Strzelectwo

Czym jest Strzelectwo?

Strzelectwem określa się wszelki rodzaj aktywności związany z używaniem broni pneumatycznej lub palnej, w charakterze bojowym (paintball), myśliwskim, sportowym, a także rekreacyjnym. Strzelectwo rekreacyjne to dyscyplina sporu, która opiera się na współzawodnictwie w strzelaniu z broni pneumatycznej (czyli wiatrówki) do tarczy bądź celów ruchomych. Istnieją dwie kategorie broni pneumatycznej długie oraz krótkie.

Jak strzelać z wiatrówki?

Samo oddanie strzału nie jest rzeczą trudną, trudniejsze okazuje się jednak uzyskanie odpowiedniej celności. Wbrew pozorom dobrej celności nie służy w największym stopniu wzrok a umiejętność koncentracji oraz swobodnego i równomiernego wciskania spustu. Sposób celowania jest zależy od modelu wiatrówki. Celowanie w wiatrówkach odbywa się bądź przy pomocny celowników optycznych bądź zgrania ze sobą muszki i szczerbinki.

Sprzęt w strzelectwie

Podczas strzelania z broni pneumatycznej nie jest wymagane dodatkowe oprzyrządowanie poza samą wiatrówką, amunicją w postaci śrutu oraz tarcz celowniczych. Istnieje wiele rodzajów wiatrówek. Najbardziej ogólnym podziałem broni pneumatycznej jest podział na broń długą (karabinki) oraz krótką (pistolety).

Kto może strzelać?

Przeciwwskazań oraz ograniczeń w strzelectwie rekreacyjnych nie ma żadnych. Każdy może spróbować własnych sił w osiąganiu odpowiedniej koncentracji, skupieniu i celności. Należy jednak pamiętać, że broń pneumatyczna to jednak nadal broń, należy jej używać rozważnie, w specjalnych przeznaczonych na tereny strzelnicze obszarach, nienarażonych na pojawienie się na linii strzału przypadkowych osób.

NASZA FIRMA POSIADA W OFERCIE MOŻLIWOŚĆ SPRAWDZENIA SWOICH PREDYSPOZYCJI W STRZELANIU DO CELU, ZARÓWNO Z BRONI DŁUGIEJ JAK I KRÓTKIEJ. WSZELKIE WYMAGANE OPRZYRZĄDOWANIE POSIADAMY I UDOSTĘPNIAMY NASZYM KLIENTOM. SPRAWDŹ SIĘ W ROLI STRZELCA WYBOROWEGO NA NASZEJ STRZELNICY. POLECAMY NIE TYLKO STRZELANIE Z BRONI PNEUMATYCZNEJ, ALE TAKŻE Z PROCY. SPRAWDŹ SAM CZY TRUDNA TO SZTUKA.

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress